Новини
Патріотична вистава «Крок до Перемоги»
Всеукраїнська акція "ГОДІВНИЧКА"
Громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти.”
День народження Тараса Шевченка (09.03.2023)
Біографія Тараса Шевченка – трагічна і велична одночасно. Кріпак і син кріпаків, сирота з малих літ, він мав стати представником другого ешелону російської інтелігенції, але відчув поклик рідної крові. За це був суворо покараний російським царатом, що ненавидів все українське. Втім, слово Шевченка не загинуло, а сам він став символом боротьби багатьох поколінь українців за волю та Незалежність. Так було у 19 і 20 століттях, так лишається й у 21-му, коли нова російська імперія вкотре намагається знищити все українське.
Великий Кобзар став одним з важливих символів української революції – Євромайдану. Його прикладом надихались багато людей, його пророчі слова давали сил новітнім героям. Одним з таких був Сергій Нігоян – юнак з Дніпра, що був на Майдані з початку протестів і, на жаль, став одним з перших загиблих за Україну.
Тарас Шевченко був символом спротиву російській експансії не лише у Києві під час Революції Гідності, він надихав людей і на Донбасі.
6 березня 2014 року в Луганську біля пам'ятника поету зібралися люди на мітинг за Україну. Вони вийшли на захист держави та просто читали вірші Шевченка. За це були жорстоко покарані – адепти "русского міру" напали на мирних демонстрантів, били всіх без розбору та топтали українські прапори.
майже 1400 пам'ятників Шевченку, а з 2014 року Кобзареві присвячено мурал – найбільший в Україні, аж на 570 квадратних метрів.
Річниця повномасштабного вторгнення (24.02.2023)
Рівно рік тому розпочалося повномасштабне вторгнення росії до України. Українські міста прокинулися від ракетних ударів, ворог прорвав кордон на кількох напрямках та намагався висадитися під Києвом для швидкого захоплення столиці...
День рідної мови (21.02.2023)
26 жовтня 1999 на Генеральної конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Для цього було засноване міжнародне свято, що відзначається 21 лютого. Датою свята обрали день протестів у Бангладеші 1952, коли влада жорстоко придушила акцію проти заборони бенгальської мови в країні. З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні.
Привітання з Днем рідної мови
Рідна Україна - мова солов’їна,
Золоте колосся, маки у житах.
Край воріт - калина, верба, яворина,
Храми і світлиці в барвах-рушниках.
Рідна Україна - то душі краплина,
Пісня журавлина у ранковий час.
Рідна Україна - то земля єдина,
Що сходив ногами босими Тарас.
Рідна Україна - за столом родина,
Яром-долиною стелиться туман.
Батькова розмова - тиха, вечорова,
Мамина молитва - вічний талісман.
***
Ти постаєш в ясній обнові,
Як пісня, линеш, рідне слово,
ти наше диво калинове,
кохана материнська мово!
Несеш барвінь гарячу, яру
в небесну синь пташиним граєм
і, спивши там від сонця жару,
зеленим дихаєш розмаєм,
Плекаймо в серці кожне гроно.
прозоре диво калинове.
Хай квітне, пломенить червоно
в сім'ї великій, вольній, новій.