Психологічна служба ліцею

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, попередження насильства в учнівському середовищі, в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми на 2023-2024 н.р.

 

Інформаційні матеріали стосовно діяльності
Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

   

В Томашпільському ліцею дії психологічна служба,а саме:

Практичний психологКрасножон Анастасія Анатоліївна

тел. 0965751502 

 

Соціальний педагог: Щербата Мирослава Леонтіївна

тел: 0971993725     e-mail: murka91slavochka@ukr.net

 

 

 
 
 
 
 
  Навіщо дітям потрібні шкільні психологи?

   Майже у Кожній школі є психолог. Але деякі учні про це навіть і не знають. А більшість тих, хто знають, все одно до них не ходять, навіть якщо мають певні проблеми. То навіщо ж тоді все-таки потрібні шкільні психологи?

   В деяких школах ставлення дітей до психологів дуже дивне. Особливо це стосується молодших класів. Так, якщо однокласник відвідує психолога, то його починають вважати ненормальним, божевільним, дражнити психом. Це тому, що діти мало обізнані у тому, чим займаються психологи, тому і видумують різноманітні міфи.

   В чому полягає робота шкільного психолога та які її особливості?

   Шкільні психологи відносяться до групи психологів-педіатрів. Але, на відміну від самих педіатрів, вони не займаються лікуванням дітей. Вони існують в основному для того, щоб вислухати проблему, дати пораду. Чи помічали ви, що коли комусь викажеш свої тривоги, то одразу й легше стає на душі. Для деяких роль “жилетки”, у яку можна виплакатись, виконують друзі чи батьки. Але ж бувають такі ситуації, що соромно або незручно розповісти мамі, а подруга потрібної поради не дасть, адже сама не має життєвого досвіду. В таких випадках допомагає психолог. Він у жодному разі не має права розголошувати інформацію, яку розповів учень. Лише у крайньому випадку може поговорити з батьками.